Witamina D bez recepty

WITAMINA D

Witamina D jest dostępny w polskich aptekach bez recepty. Witamina ta może być sprzedawany w Polsce pod różnymi nazwami handlowymi. Ponadto witaminy D, lek może również zawierać inne środki aktywne biologicznie.

Witamina D i dodatki w połączeniu z witaminą D, są skuteczne w leczeniu:

  • krzywicy u dzieci
  • osteoporozy u osób starszych
  • choroby skóry u dzieci i dorosłych.

Zapobiegania i leczenia tych chorób polega na użyciu witamina D3 (Colecalciferolum). Żadne inne formy witaminy D dostępne w polskich aptekach są.

Wiele różnych leków może być stosowany w celu uzupełnienia niedoboru witaminy D3, jak Juvit D3, Vigantoletten 1000, Natecal D3, Vitaminum A + D3 Medana. Każdy z tych preparatów zawiera różne dawki witamina D3.

Polskie Ministerstwo Zdrowia zatwierdziła dwa leki stosowane w profilaktyce i leczeniu krzywicy u dzieci:

  • Vigantoletten 1000 tabletek
  • Juvit D3 krople / rozwiązanie

Te leki zwiększają przyswajanie wapnia w przewodzie pokarmowym. Zwiększona strawność wapnia wspomaga proces tworzenia kości i mineralizacji.

Pomimo wysokiego bezpieczeństwa Vigantoletten i Juvit D3 leki powinny być stosowane u noworodków tylko pod nadzorem lekarza.

Biologiczna aktywność witaminy D3 jest mierzona w jednostkach międzynarodowych (IU).

  • Każdy ml roztworu Juvit D3 zawiera 20 000 IU witaminy D3.
  • Jedna kropla Juvit D3 zawiera 590 jm witaminy D3.

Do 8 kropli Juvit D3 należy dziennie do leczenia objawów rozmiękanie kości i krzywicy u dzieci. Możesz dodać Juvit D3 spada do jedzenia i picia dla niemowląt. Witamina D3 może zostać podjęta przez nieograniczony okres czasu.

Jedna tabletka zawiera 25 Vigantoletten mcg (lub 1000 IU) witaminy D3. Oczywiście leczenie Vigantoletten powinien być jak najkrótszy. Należy również unikać łączenia leku z innych analogów witaminy D3.

Jeśli planujesz kupić witaminy D są bez recepty, ale dziecko nie miało kompleksy multiwitaminowe, zadawać pytania o Juvit D3 spada do farmaceuty w aptece online.

Przy zakupie leków zawierających witaminę D są bez recepty, należy zwrócić uwagę na ich formę zwolnienia i wskazań do stosowania. Na przykład, w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie wymaga stosowania dodatku Natecal D3, zawierającą witaminę D3 i węglan wapnia. Ten kombinowany lek jest aktywny farmakologicznie, bezpieczne i skuteczne środki do zapobiegania i leczenia osteoporozy.

Aby zmniejszyć objawy osteoporozy, dwie tabletki Natecal D3 należy przyjmować dziennie, rano i wieczorem. Połączony produkt jest przeznaczony tylko dla osób starszych z potwierdzonym rozpoznaniem osteoporozy. Natecal D3 nie jest zalecane dla dzieci, gdyż może to doprowadzić do wzrostu stężenia wapnia we krwi.

Witaminy D3 znaczenie dla osób nie ogranicza się jedynie do ochrony i wzmacniania tkanki kostnej. Na przykład, w połączeniu Vitaminum dodatek A + D3 Medana stosuje się w leczeniu takich skóry i błon śluzowych chorobom, jak łuszczyca, rybia łuska.

Jeden ml roztworu Vitaminum A + D3 Medana zawiera 20000 jm witaminy A i 10000 IU witaminy D3. Dwie krople Vitaminum A + D3 Medana dziennie jest zalecana dawka w leczeniu chorób skóry. Te krople mogą być przepisane do różnych grup wiekowych, w tym: niemowlęta, dzieci, dorosłych, jak i kobiet w ciąży.

Apteki oferują leki, które zawierają dwie formy witaminy D – aktywne i nieaktywne. Wszystkie te produkty zawierają nieaktywną formę witaminy D, można nabyć bez recepty. Witamina ta nabywa aktywną formę tylko wtedy, gdy do organizmu.

Jednakże, nie jest to normalny witaminy D, który sprzedawany jest już w postaci aktywnej. Witamina ta powinna zostać podjęta jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza, a w szczególnych przypadkach, takich jak poważne uszkodzenia nerek lub wątroby.

Problem niedoboru witaminy D objęła wiele krajów, w tym Polski. Według najnowszych danych, liczba ludzi w tym kraju z niedoboru witaminy D wynosi około 57%, nawet w lecie. W zimie, liczba ta wzrasta do 80%.

Dlatego tak ważne jest stosowanie leków zawierających witaminę D. dostawców leków z witaminą D w Polsce są takie firmy farmaceutyczne jak Merck, InPharm, Medana i Italfarmaco.

Ze względu na dostępność takich leków w aptekach, jak Juvit D3, Vigantoletten 1000, Natecal D3, Vitaminum A + D3 Medana i inni mieszkańcy Polski mogą kupić leki zawierające witaminy D bez recepty. Szczególną uwagę należy zwrócić na znaczenie witaminy D stosowania w okresie października do kwietnia lub maja.