Helicid bez recepty

HELICID

Helicid to nazwa handlowa leku w leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Helicid zawiera substancję leczniczą omeprazolu, który blokuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku.

Jeśli trzeba szybko zmniejszają kwaśność soku żołądkowego i łagodzenia bólu pokarmowego, można kupić bez recepty Helicid na aptekę internetową już teraz.

Jeśli masz zamiar użyć Helicid po raz pierwszy, powinni dokładnie przeczytać instrukcję i dowiedz się więcej na temat tego leku.

Helicid jest dostarczany do Polski w postaci dojelitowych kapsułek lub proszku do infuzji. Kapsułki doustne Helicid są produkowane w dwóch dawkach:

  • 10mg Helicid
  • 20mg Helicid

Helicid Forte doustne kapsułki i Helicid 40 proszku do infuzji zawiera najwyższe dawki składnika aktywnego omeprazolem (40 mg) i jest stosowany do leczenia pacjentów z cięższych postaci choroby.

Jeśli kupujesz Helicid bez recepty, należy wiedzieć, że ten inhibitor pompy protonowej jest dopuszczony do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 12 miesięcy.

Helicid stosuje się u pacjentów w podeszłym wieku w celu zapobiegania i leczenia dorosłych i dzieci:

  • Zespół Zollingera-Ellisona
  • Choroba refluksowa przełyku (refluks przełykowy)
  • eradykacja Helicobacter pylori (w terapii skojarzonej z antybiotykami)
  • owrzodzenia żołądka i dwunastnicy (w tym wywołane przez niesteroidowe leki przeciwzapalne)

Helicid może być stosowany w leczeniu choroby refluksowej przełyku u dzieci w wieku poniżej 1 roku, a starsze, gdy ich masa ciała jest większa niż 10 kg.

Dzieci w wieku 4 lat i starszych, a także młodzież może być przepisywany kapsułek Helicid zwalczania Helicobacter pylori, które powodują zakażenia w żołądku. Leczenie odbywa się w połączeniu z antybiotykami.

Helicid dawki oraz postać dawkowania wybiera się indywidualnie, w zależności od leczonej choroby. Jeśli zakupiłeś Helicid bez recepty, należy zapoznać się z jego reżimu dawkowania i drogi podawania przed zażyciem tego.

Dojelitowych kapsułek Helicid należy przyjmować rano, z 100-150 ml wody. Dorośli pacjenci powinni połykać kapsułki w całości bez rozgryzania lub rozłożenie na części.

Dzieci, które nie mogą połykać pokarmów stałych oraz u pacjentów z zaburzeniami połykania mogą otworzyć kapsułkę Helicid i zabrać jego zawartość w szklance wody, soku owocowego lub jabłkowym puree.

Zalecana dawka Helicid w leczeniu refluksowego zapalenia przełyku, wrzód żołądka lub dwunastnicy u dorosłych wynosi 20 mg na dobę (jedna kapsułka Helicid 20).

Czas trwania leczenia wynosi 1-2 miesięcy. W razie potrzeby, dawkę dzienną Helicid można zwiększyć do 40 mg (kapsułka Helicid Forte). Co do zasady, leczy choroby wrzodowej przez blizny po czterech tygodniach regularnego stosowania Helicid 40mg.

Dzienna dawka 20mg Helicid (w połączeniu z dwoma antybiotykami) jest przepisywany pacjentom do zwalczania Helicobacter pylori. Schemat dawkowania w zwalczaniu H. pylori jest wybrany indywidualnie, w zależności od tolerancji pacjenta i odpowiedzi klinicznej.

Leczenie chorób związanych z kwasem w podeszłym wieku nie wymaga dostosowania dawki.

Jeśli chcesz kupić Helicid bez recepty w leczeniu refluksu przełyku u dziecka, należy wiedzieć, że Helicid Dawka dla dzieci oblicza się według masy ciała dziecka.

Dzieci w wieku od jednego do dwóch lat, o wadze 10 – 20 kg są przepisywane Helicid 10mg dziennie (jedna kapsułka Helicid 10). Dzieci dwóch lat i starszych, o masie ciała 20 lub więcej, które są przewidziane Helicid 20 mg raz dziennie. Czas trwania leczenia refluksowego zapalenia przełyku u dzieci 2-4 tygodni.

Należy rozumieć, że pacjenci powinni stosować do zalecanego dawkowania do skutecznego leczenia chorób, spowodowanych wysoką kwasowość żołądka.

Administracja Helicid w dawkach znacznie wyższych niż zalecane i jednoczesnego stosowania kapsułek z alkoholem prowadzi do skutków ubocznych, co komplikuje proces leczenia.

Najczęstsze działania niepożądane z Helicid obejmują biegunkę, bóle brzucha i wzdęcia. U niektórych pacjentów mogą wystąpić bóle głowy, zawroty głowy i złe samopoczucie.