Klotrimasol maści bez recepty

KLOTRIMASOL

Obecnie, wiele leków do leczenia zakażeń grzybiczych są wytwarzane w kraju. Oni wszyscy są leki na receptę i nie są sprzedawane bez recepty w aptekach. Klotrimasol jest jednym z najbardziej popularnych przeciwgrzybicze.

Należy do Imidazolu pochodne i ma silne działanie przeciwgrzybicze. Klotrimasol zapewnia efekt głównie fungistatyczne.

Jest to lek o szerokim spektrum działania. Klotrimasol wykazuje aktywność przeciwko wielu patogenom inwazyjne powierzchownych chorób grzybiczych. W związku z tym w szeregu jednego z najbardziej skutecznych i obiecujące leki przeciwgrzybiczne w Polsce.

Klotrimasol jest lekiem z wyboru w leczeniu wielu klinicznych postaciach zakażeń grzybiczych powodowanych przez różne czynniki chorobotwórcze. Najczęściej, jest on przewidziany do leczenia takich chorób jak:

  • zoster;
  • zapalenie skóry;
  • grzybica;
  • kandydozy skóry lub błon śluzowych narządów płciowych.

Ponadto Klotrimasol ma niskie działanie antybakteryjne. W związku z tym, może również być stosowany w medycynie do leczenia chorób powodowanych przez Trichomonas spp.

Wielu ekspertów w dziedzinie medycyny przepisywania pacjentom Klotrimasol dla pomyślnego leczenia zakażeń grzybiczych. To jest w postaci maści, kremów i tabletki dopochwowe.

Na aptek internetowych, można kupić Klotrimasol maść bez recepty. Została ona zatwierdzona w Polsce w 1977 roku i obecnie jest dostarczane na polskim rynku farmaceutycznym od takich firm jak GSK, Amara, Ziaja i Hasco.

Efekt terapeutyczny Klotrimasol w zmianę przepuszczalności błony grzyba. Przyczynia się to do zniszczenia komórek patogenów zakażeń grzybiczych.

Do skutecznego leczenia chorób grzybiczych poprzez Klotrimasol konieczne jest przestrzeganie reżimu terapeutycznego. Lek ten należy stosować dwa razy dziennie, rano i wieczorem.

Klotrimasol Maść jest przeznaczona wyłącznie do zewnętrznego stosowania miejscowego. Cienką warstwę maści stosowane do powierzchni skóry dotkniętej grzyba, a także na otaczające obszary skóry.

Aby całkowicie pozbyć się patogenu grzybicy, zaleca się kontynuowanie terapii Klotrimasol nawet po widocznych objawów choroby znikają. Leczenie powinno trwać co najmniej 4 tygodnie.

Gdy są stosowane prawidłowo, Klotrimasol maści przenika przez skórę, w małych ilościach. Ze względu na to, że ma niską biodostępność. To znacznie zmniejsza ryzyko przedawkowania.

Przed kupić Klotrimasol maść bez recepty, dokładnie zapoznać się z instrukcją jego użytkowania. Nie zaleca się stosować go w czasie pierwszego trymestru ciąży i karmienia piersią.

Klotrimasol nie ma wpływu teratogennego i nie powoduje żadnych zmian strukturalnych chromosomów płciowych w metafazie. Dlatego też, w tym maści mogą być stosowane u pacjentów w wieku rozrodczym.

Klotrimasol jest również przeciwwskazany u dzieci w wieku poniżej 11 lat oraz u pacjentów z niewydolnością nerek. Ponadto może to spowodować nieznaczne działania uboczne, takie jak wysypka, swędzenie, zaczerwienienie.

Bardzo rzadko te objawy mogą być spowodowane nadwrażliwością Klotrimasol lub do jednego ze składników maści. Zawiera stearylowy i alkohol cetylowy, który może powodować miejscowe podrażnienie skóry lub alergii.

Nadwrażliwość na Klotrimasol jest również jednym z przeciwwskazań do jego stosowania i może prowadzić do przerwania leczenia chorób grzybowych przy tym maści.

Niekorzystne reakcje mogą również występować w jednoczesnego stosowania Klotrimasol z innymi środkami grzybobójczymi, jak Mikonazol, ketokonazolu, Flukonazol.

Klotrimasol może modyfikować syntezę związków endogennych, takich jak hormony, steroidy lub lipidów. Kortykosteroidy mogą osłabiać działanie terapeutyczne tego leku.

W jednoczesnego stosowania Klotrimasol antybiotykami polienowych, w tym Nystatyna lub Natamycyna, lek ten może hamować ich efekt kliniczny.

Dlatego przed kupić Klotrimasol bez recepty, zaleca się dokładnie dowiedzieć się listę leków, z którymi mogą współdziałać.

Na ogół, Klotrimasol to jeden z najbardziej bezpiecznych leków do leczenia zakażeń grzybiczych. Jego bezpieczeństwo, dobrą tolerancję i skuteczność zostały potwierdzone wynikami licznych badań klinicznych.

Podczas prób laboratoryjnych Klotrimasol większość pacjentów wykazywały dobrą tolerancję na ten lek, jak również oczywistą poprawę ich stanu zdrowia.

Klotrimasol zapewnia szybkie, skuteczne i komfortowe leczenie chorób grzybiczych.