Protopic bez recepty

PROTOPIC

Protopic maści do użytku zewnętrznego przeznaczona do leczenia atopowego zapalenia skóry (wyprysk atopowy) u dorosłych i dzieci. Jeśli chcesz kupić Protopic bez recepty w Polsce, można znaleźć tę maść na aptekę internetową.

Protopic jest dostarczany do Polski przez japońską firmę Astellas Pharma. Protopic maść zawiera wysoce aktywną substancję immunosupresyjnego takrolimusu. Oleje oparte na aktywnym Takrolimus składnika istnieje duże zapotrzebowanie nie tylko w Polsce, ale również w Kanadzie, Austrii, Szwajcarii, Finlandii i innych krajach UE.

Protopic dostępne u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry w dwóch stężeniach:

  • Maść Protopic 0,1%
  • Maść Protopic 0,03%

Jeśli chcesz zamówić Protopic bez recepty, należy wiedzieć, że niska dawka Protopic 0,03% stosowana jest do leczenia atopowego zapalenia skóry u dzieci w wieku od lat 2 do 15.

Wysoki Protopic Dawka 0,1% jest przeznaczony do leczenia atopowego zapalenia skóry u dorosłych pacjentów, w tym u pacjentów w podeszłym wieku. Leczenie atopowego zapalenia skóry można przeprowadzić w pól krótkotrwałego lub przerywanego kursów przez długi okres czasu.

Objawy atopowego zapalenia skóry u małych dzieci zazwyczaj oczywiste na twarzy, kolanach i łokciach. Nakłada się cienką warstwę maści Protopic 0,03% suchej masy dotknięte obszary dwa razy dziennie, w odstępie około 12 godzin, w leczeniu świądu i zapalenie skóry dziecka.

Zastosowana maść należy delikatnie wcierać okrężnymi ruchami aż do całkowitego wchłonięcia. Pierwsze poprawa stanu skóry obserwuje się po kilku tygodniach codziennego użytku Protopic. Leczenie egzemy powinny być kontynuowane przez okres jednego tygodnia po poprawie stanu skóry oraz objawy zapalenia spadła.

Pacjenci nie powinni wziąć prysznic lub przebywanie w wodzie przez co najmniej 2-3 godzin po zastosowaniu maści Protopic, ponieważ woda może zmyć maść.

Maści Protopic 0,03% może być również stosowany w leczeniu łagodnego wyprysku atopowego u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Jednakże w leczeniu umiarkowanego do poważnego zapalenia skóry atopowego wymaga zastosowania maści Protopic 0,1%.

Jeśli wysypka i świąd w szyjce, na dłoniach lub regionie podkolanowej pojawiły się nagle u dorosłych lub starszych ludzi, wskazane jest szybkie stosowanie maści Protopic 0,1%.

Jeśli pacjent zabrakło Protopic, może on zamówić tę maść na szybko aptek bez recepty. Pacjent, którego nasilenie wyprysku występuje okresowo, należy zapewnić stałą obecność Protopic w swoim oknie domu medycyny.

W związku z tym, zaleca się zakup odpowiedniej ilości rur maści z wyprzedzeniem, aby uniknąć brakuje Protopic w nagłych przypadkach.

Należy zauważyć, że Protopic może być stosowany nie tylko do zamierzonego celu. Ostatnio Protopic stosuje się w leczeniu zaburzeń pigmentacji (bielactwo skóry).

Badania kliniczne wykazały, że Protopic (takrolimus) posiada unikalne właściwości hamujące odpowiedź immunologiczną plastrów bielactwem.

Maści Protopic jest bardzo skuteczny w leczeniu bielactwa, co wpływa na powierzchnię twarzy. Maść jest szczególnie skuteczna do leczenia bielactwa w początkowym etapie naruszenia pigmentacji.

Zazwyczaj leczenie bielactwa obejmuje 6-8 tygodniach systematycznych maści Protopic użycia, a jego dalsze wznawiania po przerwie.

Jeśli chcesz kupić Protopic bez recepty do leczenia bielactwa, należy wiedzieć, że niestety ta maść nie pomaga wszystkim pacjentom. Ponadto Protopic może powodować działania niepożądane, podobnie jak inne leki.

Najczęstsze skutki uboczne Protopic są swędzenie, pieczenie i mrowienie w dotkniętych obszarach. Zazwyczaj reakcje te występują w ciągu pierwszych kilku dni stosowania maści Protopic, a następnie przechodzą.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, pacjenci nie powinni stosować Protopic pod hermetycznych bandaże i powinni unikać bezpośredniego światła słonecznego na zmienioną chorobowo skórę.