Bez recepty na alergię

ANTY ALERGICZNY

W naszych czasach, leki na alergie stają się coraz bardziej popularne, ponieważ choroby alergiczne występują z różnym stopniem nasilenia i najbardziej różnorodnych objawów.

Ogólnie rzecz biorąc, leki na łagodnych postaciach alergii są dostępne w Polsce bez recepty. Jednak przed zażyciem leku na alergię, które wydawane są bez recepty, zaleca się, aby dowiedzieć się dokładnych wskazań do jego stosowania, i upewnić się, że będzie to skuteczne w Twoim przypadku.

W przypadku leczenia alergii u dorosłych i dzieci, różne rodzaje leków mogą być wymagane, w tym:

 • epinefryny (adrenaliny)
 • leki przeciwhistaminowe (loratadyna)
 • glikokortykosteroidy (Hydrocortisonum)
 • stabilizatory komórek tucznych (Olopatadinum)
 • Leki Przeciwleukotrienowe (Montelukast)

Przy wyborze przeciwalergicznym, to należy wziąć pod uwagę poszczególne cechy pacjenta, ciężkości i lokalizacji reakcji alergicznych.

Epinefryny (adrenaliny) jest stosowany w leczeniu ciężkiej alergii, w tym w celu łagodzenia objawów wstrząsu anafilaktycznego. Wstrząs anafilaktyczny może wystąpić z ukąszenia owadów lub w trakcie wstrzykiwania leku.

Objawy reakcji alergicznej są ciężki obrzęk, świąd lub ból w miejscu ukąszenia, że manifest w ciągu kilku minut lub godzin. W Polsce Adrenalina jest sprzedawany pod nazwami handlowymi Anapen i EpiPen.

Leki te są wytwarzane jako dozowanego roztworu do wstrzyknięć, przeznaczonych do podawania pozajelitowego. Pojedyncza dawka dla dorosłych Adrenalina sprawia, 300 mcg; Dawka pediatryczna (dzieci o masie ciała 7,5 kg i powyżej) sprawia, 150 mcg.

W umiarkowanych i ciężkich reakcji alergicznych, glikokortykosteroidy (Hydrocortisonum) – hormony kory nadnerczy, które mają silne działanie przeciwzapalne i antyalergiczne są często przepisywany.

Jeśli trzeba kupić Hydrocortisonum alergii bez recepty, można zamówić go w aptece online. Kolejność Leki on-line daje szansę na szybkie rozpoczęcie leczenia reakcji alergicznych i zmniejszyć jej objawy ci.

Antyalergiczny lek Hydrocortisonum jest dostarczany do Polski pod nazwami handlowymi Corhydron, Hydrocort, Locoid, Plenadren i Laticort. Te leki na alergię dostępne są:

 • Maść (5 mg / g Hydrocortisonum)
 • śmietana (5, 10 mg / g Hydrocortisonum)
 • tabletki doustne (10, 20 mg Hydrocortisonum)
 • proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (50, 100 mg Hydrocortisonum)

Hydrocortisonum ma działanie przeciwzapalne i anty-edematous działania. To pomaga szybko usunąć duszność oraz hamuje rozwój odczynów alergicznych. Ten lek przeciwalergiczny mogą być stosowane zarówno lokalnie, jak i pozajelitowo.

Zastrzyki Hydrocortisonum są przepisywane w ciężkich reakcji alergicznych (w alergią na leki, alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa).

Maści i kremy Hydrocortisonum stosowane są w złożonej terapii chorób skóry alergiczne etiologii nie mikrobowego alergicznych i kontaktowego zapalenia skóry, egzemy i świerzbiączki ogniskowej.

Zwykle, cienką warstwę maści lub kremu Hydrocortisonum nanosi na dotknięte obszary skóry, 2 lub 3 razy dziennie. Czas trwania leczenia zależy oczywiście od charakteru choroby oraz zazwyczaj trwa od jednego do dwóch tygodni.

Jeśli nigdy nie używany Hydrocortisonum i kupił ją leczyć alergię bez recepty, zalecane jest, aby nauczyć się stosowania leku przed rozpoczęciem jego stosowania.

Jeśli Hydrocortisonum okazało się nieskuteczne, środki przeciw leukotrienów może być stosowany do szybkiego łagodzenia objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i astma. Jeden z przedstawicieli tej klasy inhibitorów leukotrienu jest montelukastu.

W Polsce lek ten jest sprzedawany pod nazwą handlową ApoMontessan, Astmirex, Milukante, Promonta SINGULAIR i Symlukast dostępnych w postaci tabletki do żucia i tabletki doustne 4, 5 i 10 mg.

Montelukast pomaga kontrolować ataki astmy i łagodzenia objawów alergii sezonowej. Dorośli i dzieci (15 lat i starsze) są przepisywane z 10 mg montelukastu dziennie. Dzienna dawka dla dzieci w wieku 6-15 lat wynosi 5 mg raz dziennie (w godzinach wieczornych), dla dzieci 2-5 lat – 4 mg.

Najbardziej przepisane leki na alergię są leki przeciwhistaminowe, które są podzielone na dwie grupy:

 • ze znaczących właściwościach uspokajających (I generacji)
 • przy minimalnym działania uspokajającego (generacji II i III)

Jedną z najbardziej skutecznych leków do leczenia reakcji alergicznych, to Loratadyna lek przeciwhistaminowy. W Polsce jest on sprzedawany pod nazwami handlowymi Aerius, Claritine, Aleric Lora, Lordestin, Flonidan, Rotadin i Teslor.

Aby szybko pozbyć się objawów alergicznego nieżytu nosa (kichanie, swędzenie, uczucie pieczenia w nosie i oczu) lub objawów uli, można użyć Claritine.

Można kupić Claritine alergii bez recepty w Internecie. Nawet jeśli do tej pory korzystali tego leku, zaleca się, aby przeczytać instrukcję i dowiedz się jakie skutki uboczne mogą powodować Claritine przed rozpoczęciem przyjmowania.

Claritine jest dostępny w tabletkach 10 mg i doustne zawiesiny doustnej z 1 mg / ml. Dzienna dawka Claritine dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia sprawia 10mg. Claritine nie jest zalecany do leczenia alergii u dzieci, których masa ciała poniżej 30 kg.