5-HTP bez recepty

5-HTP

5-HTP – to naturalny aminokwas, który zwiększa poziom serotoniny w organizmie. Jest to nietoksyczne i bezpieczne dla ludzi. W Polsce można kupić suplementy diety z 5-HTP bez recepty.

Ten związek organiczny jest stosowany w praktyce świata medycznego od 1991 w przyrodzie, 5-HTP w niskim stężeniu występuje w nasionach rośliny afrykańskiej Griffonia simplicifolia.

Można również syntetyzować z innym aminokwasem – tryptofan. Jednakże, substancja ta znajduje się w niewielkiej ilości w organizmie człowieka. Tak więc w celu uzupełnienia jego niedoboru, to zaleca się stosowanie suplementów diety 5-HTP.

W Polsce takie suplementy diety są bardzo popularne. Są one produkowane pod nazwą międzynarodową Nonproprietary 5-HTP w postaci żelatynowych kapsułek po 50 mg i 100 mg.

5-HTP odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie. Ten związek organiczny jest zaangażowany w biosyntezę niezbędnymi dla osoby neuroprzekaźników, takich jak serotonina i melatoniny.

Wzrost poziomu tych hormonów z wykorzystaniem 5-HTP ma szereg korzystnych skutków w ciele pacjenta. Suplementy diety z tego aminokwasu naturalnego kwasu są szeroko stosowane w polskiej praktyce medycznej dla:

  • Leczenie depresji;
  • wzmagacz apetytu;
  • eliminacja migreny;
  • poprawa jakości snu;
  • poprawa koncentracji;
  • zwiększenie progu bólu;
  • regulację rytmu dobowego.

Większość suplementów diety zawierających 5-HTP zawierają również witaminę B6. Jest to spowodowane faktem, że witamina przyspiesza proces konwersji tego aminokwasu hormonu serotoniny.

Zastosowanie 5-HTP w dawkach terapeutycznych umożliwia przywrócenie poziomu tego hormonu niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Przed kupić 5-HTP bez recepty, należy dokładnie zapoznać z instrukcją jego użytkowania.

Dawka i schemat użycia 5-HTP jest liczony indywidualnie dla każdego pacjenta. W przypadku terapii długoterminowej jedną kapsułkę dziennie należy podjąć. Może być również stosowany w postaci pojedynczych dawek.

Ten związek organiczny jest najlepiej wchłaniane przez organizm na pusty żołądek. Jednakże zastosowanie 5-HTP w spożyciu żywności zwiększa uczucie sytości.

Ze względu na to, 5-HTP jest skuteczną pomoc utratę wagi. Aminokwas ten eliminuje uczucie głodu i przyczynia się do zmniejszenia ilości kalorii zużywane przez użytkownika. To prowadzi do stopniowej utraty wagi.

Substancja ta jest łatwo wchłaniany przez organizm i ma wyższy profil bezpieczeństwa niż wiele innych anorektyków. Jest to jeden z powodów, że 5-HTP jest sprzedawanych bez recepty.

Początkowa dawka terapeutyczna 5-HTP do tłumienia apetytu, eliminacji objawów depresji i bezsenności sprawia walce 50 mg / dzień. Nadużywanie substancji, może to spowodować nadmiar serotoniny w organizmie.

W związku z tym nie zaleca się stosowanie wysokich dawek 5-HTP w długim okresie czasu. Ponadto, może to powodować działania niepożądane, takie jak nudności, niespokojnego snu, wymioty, spadek libido, bóle brzucha.

Ten aminokwas może również powodować senność, więc powinno być podjęte przed snem. Podczas stosowania 5-HTP, pożądane jest, aby nie wprowadzać samochodu lub ciężkiego sprzętu.

Uspokajającego 5-HTP jest związane z faktem, że związek ten promuje wytwarzanie melatoniny. Jest to metabolit serotoniny, co ma korzystny wpływ na jakość oraz okres snu.

Tak więc, 5-HTP pomaga skrócić czas zasnąć i obudzić szybki bezbolesny. Niniejszym, substancja ta nie zaburza strukturę snu.

Wyniki niezależnych badań laboratoryjnych potwierdzają, że 5-HTP nie jest gorsza od wielu leków na receptę w ich skuteczności podczas usuwania objawów depresji, zaburzeń snu i leki zmniejszające apetyt.

Wpływ 5-HTP często przekracza działanie selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Pomimo faktu, że substancja ta skutecznie symuluje poczucie szczęścia i euforii, nie należą do używek.

5-HTP nie jest ujęte w wykazie środków odurzających i substancji psychotropowych. Aminokwas ten nie uzależnia nietoksyczny i ma wyraźnym działaniu przeciwdepresyjnym.

W związku z tym uznaje się, jedną z najskuteczniejszych i bezpiecznych środków do leczenia depresji przez specjalistów w dziedzinie medycyny. W związku z tym, można kupić 5-HTP bez recepty w Polsce.